Aylık arşivler: Ekim 2013

Nejat İşler’in Karaciğeri İflas Etti.

nejat_isler_tedaviyi_reddediyor_2960

Merakla beklenen “Behzat Ç. Ankara Yanıyor” filminin galası, önceki akşam Maslak TİM’de yapıldı. Tüm oyuncuların hazır bulunduğu galada gözler Nejat İşler’i aradı.

BODRUM’DAN ÇIKAMIYOR
Karaciğeri iflas eden Nejat İşler’in durumu ağırlaştı. Başarılı oyuncu, kendini iyi hissetmediği için rol aldığı ‘Behzat Ç. Ankara Yanıyor’un galasına da katılmadı.

nejat_isler_9212

Yakınları ise başarılı oyuncunun sağlığının iyice bozulduğunu öne sürdü. Karaciğerinin iflas ettiği ve bu nedenle vücudunda yaralar çıktığı konuşulan İşler; iddialara göre tedavi olmayı reddedip alkol almayı sürdürünce Bodrum’dan başka bir yere gidemez hale geldi.

BEHZAT Ç. ANKARA YANIYOR… FİLM FRAGMANI

Chief orders providence to relax staffing rules by stephen sawchuk www.writemypaper4me.org/ printer-friendly email article reprints comments googletag

Yılbaşı Çiçeği Nasıl Sulanmalıdır

yılbaşı çiçeği nasıl sulanır

Kış aylarında ponsedya gelişme dönemini artık bıraktığı ve gelişme dönemine geçtiği için çok fazla su istemeyecektir. Bu nedenle haftada bir kere sadece toprağı nemlendirmek için yaptığımız bir sulama bitkinin sağlıklı yapraklarını koruması ve gösterişini devam ettirmesi açısından çok önemlidir. Ülkemizde karşılaştığımız en büyük sorun bitkinin ihtiyacından fazla suya boğularak köklerinde mantarvari hastalıkların yapraklarında pamuklu bitlerin oluşmasına ve hızlı yaprak kaybına uğraması şeklinde kendini göstermektedir. Bu nedenle kış aylarında daha az miktarda verdiğimiz bir su bitkinin sağlığını korumada çok yararlı olacaktır. Bahar ayında arttırdığımız su miktarı çünkü bitki bahar ayı ile birlikte hızla sürgün vermeye geçecek ve yaz ayında sürgün miktarını arttıracaktır bu dönemde daha çok suya ihtiyacı olacak o nedenle haftada bir kere daha çok su vermek hatta bunu bazen 2 ye çıkarmak ve saksı tabağında gerek yaz gerek kış aylarında hiç su bırakmamak bitkinin köklerinin sağlıklı bir şekilde suyu almasını sağlayacak ve mantari hastalıklardan ölmesini ve çürümesini önleyecektir.

Suyun özellikle oda sıcaklığında tutulması gerektiğini söylemeliyiz. Bu da aşırı soğuk su ile karşılaşan bir bitki şok etkisine uğrayarak yapraklarını hızla dökeceği için oda sıcaklığında bir su ile bu sorunu da ortadan kaldırmış oluruz. Yazın yine bitkinin toprağını kontrol ederek yapacağımız sulama bitkinin ihtiyacına karşılık verecektir. Eğer bitkimizi aydınlık yarı gölge bir alanda dışarıda tutuyorsak çok daha hızlı buharlaşma olacağı için bitki toprağı da torf olduğundan dolayı bunun gözlememiz mümkündür. Bitkinin toprağı hızla koruyacak ve toz toz dökülecek hale gelecektir. Bitkinin suyu yeterince almasını ve sürgünlerini çok hızlı bir şekilde vermesini sağlayacaktır. Kışın artık çiçeklenme dönemi olduğu ve mevcut taç yapraklarını muhafaza etmesi gerektiği için bu kadar fazla bir sulama istemeyecek kuruya yakın bir nem bizim için yeterli olacaktır.

In years past, https://essay4today.com school boards frequently attracted leading citizens who accepted positions with a sense of noblesse oblige, viewing their service as part of what they owed others

Sivilce Nasıl Geçer ?

sivilce nasıl geçer çözümleri burada

Sivilceler bir çoğumuzun özellikle ergenlik dönemlerde karşılaştığımız problemlerin başında gelir. Yine birçoğumuz için sivilcelere karşı özel bir uygulama yapmak gerekli değildir. Çünkü sivilcelerin çoğu kendiliğinden geçer. Bunun için dikkat etmemiz gereken bir kaç nokta vardır. Herşeyden önce cildimi temiz tutmaya dikkat etmeliyiz. Bunun için en azından akşamları cildimizi iyi bir sabunla ya da köpüren bir cilt jeliyle yıkamak temel bir davranışımız olmalıdır. Bunun yanı sıra yine beslenmemize dikkat etmeliyiz. Bazı yiyeceklerin sivilce oluşumunu tetiklediğini biliyoruz. Örneğin aşırı yağlı yiyecekler, fastfood gıdalar bol soslu gıdalar kuruyemiş çikolata gibi besinler sivilce oluşumunu arttırabilir. Bunları olabildiğince az tüketmeiyiz.

Bayanların cilt tiplerine uygun olmayan kozmetik maddeler kullanmaları, makyajlarını temizlemeden ertesi günlere bırakmaları da sivilce oluşumuna arttıran faktörlerdendir. Bunlara dikkat edersek sivilcelerimizinç oğu kendiliğinden iyileşecektir. Ancak bazılarımızda genetik olarak cilt yağlı olabilir, kalın olabilir, hormonal sebepler işin içine girebilir. O zaman sivilcelerimizin kendi kendine geçmediğini fark edebiliriz. İşte bu aşamada bir dopktordan destek almak faydalı olacaktır.

Update google has contacted techcrunch www.celltrackingapps.com/highster-mobile to let them know that android’s location tracking is opt-in all location sharing on android is opt-in by the user