Aylık arşivler: Aralık 2013

Erbaa’da bir köy okulu Roma’ya damgamızı vurdu

2013-12-04-erbaada-bir-koy-okulu-romaya-damgamizi-vurdu

“Benimle Oynar mısın?” /Will You Play With Me?” projesi ile, Salkımören ortaokulu Roma’da
Erbaa Salkımören köyünde eğitim ve öğretime devam eden, Salkımören Ortaokulu 6 kişilik öğretmen grubuyla “Benimle Oynar mısın?” /Will You Play With Me?” adlı AB Eylem 1.2 Gençlik Girişimi projelerinin ilk faaliyet haftasını Okul Müdürü İlhami Demir, proje sorumlusu Demet Murat ve ekip üyeleri Meryem Çevik Kılınç, Taha Ocak, Çiğdem Teber ve Elif Demircioğlu’ndan oluşan 6 kişilik grupla İtalya’nın başkenti Roma’da gerçekleştirdi.

Çalışma, ilçe köy okulları arasında yapılan ilk uluslararası proje olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Proje kapsamında 19-25 Kasım 2013 tarihleri arasında İtalya’nın Başkenti Roma’da farklı kültürlerin kaynaştığı, sıcak bir ortamda, çeşitli etkinliklerle renklenen bir hafta gerçekleştirildi.

Etkinlikler çerçevesinde ilk olarak ülke ve grup tanıtım sunumları yapıldı. Daha sonra UNICEF’E yardım amaçlı ürünler tasarlayan bir huzurevi ziyaret edilerek ekip üyeleri tarafından geleneksel şarkılar eşliğinde İtalyan mutfağına ait tatlılar hazırlandı. Sonraki gün ekip üyeleri bir ortaöğretim kurumuna gidip AB Gençlik projeleri ve okulun hazırlamış olduğu “Benimle Oynar mısın?” / Will you play with me?” hakkında bilgiler verdiler.

İki ülkenin eğitim sistemleri hakkında karşılıklı bilgi alışverişinin ardından Proje Ekibi, sınıfları da gezerek proje sürecini anlatan sunumlar yapıp öğrencilerle birlikte proje şarkısını seslendirdi.

Kültürel öğelerin sergilendiği bir akşam hazırlanarak hem Türkiye’ye hem de İtalya’ya özgü çeşitli tatlar, danslar ve şarkılar sunuldu. Ayrıca ekip üyeleri hafta boyunca Roma’nın tarihi ve turistik değerlerini yerinde görüp inceleme fırsatı buldular. İki Ekip sembolik bir İtalya-Türkiye voleybol müsabakası da yaptılar.

Faaliyet haftasının son gününde ise projenin İtalyan katılımcıları proje katılımcılarına sürpriz bir yemek organize ederek öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladılar ve hediyeler verdiler.

Projenin ikinci faaliyet haftası ise 14-20 Ocak 2014 tarihleri arasında ilçemizde gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda İtalya’dan 5 kişilik bir ekip ilçemizi ziyaret edecek ve Erbaa’da oyun sokağı, çamur festivali gibi renkli etkinliklere sahne olacaktır.

Among them seek community input when drafting agreements with law-enforcement agencies that detail officers’ roles in schools and limit their involvement in disciplinary pay for essay from https://essayclick.net/ issues

Paul Walker’ın Ölmediğini Düşündüren 8 Şüpheli Durum

1. Kaza Yapılan Yolun Genişliği

1

Kaza yapılan yolun Türkiye’deki E-5’lerden daha geniş olduğunu düşündüğümüzde tecrübeli bir yarışçı tarafından sürülen aracın bu şekilde kaza yapması insanlar tarafından garipsenen ilk konu.

2. Kaza Gece Oluyor Ama İtfaiye Sabah Olay Yerinde

Paul Walker'ın Ölmediğini Düşündüren 8 Şüpheli Durum

Bu da şüpheli durumlardan bir tanesi. Los Angeles gibi dünyanın en büyük şehirlerinden birisinde bu durumun meydana gelmesi 112 Acil servis yine iyiymiş dedirtecek cinsten.

3. Araç İçerisinden Çıkartılan Cesetlere Hiçbir Görüntüde Rastlayamamak

3. Araç İçerisinden Çıkartılan Cesetlere Hiçbir Görüntüde Rastlayamamak

Sakın yanlış anlamayın, yukarıdaki görüntü başka bir kazaya ait.

Hepimizin tanıdığı bir durum değil mi? Ölümle sonuçlanan kazalar sonunda cesetler body bag denilen torbalara konulur ve morga taşınır. Bu kazada Ne Paul’un ne arkadaşının bir görüntüsü yok.

4. Porche’un Neredeyse Eriyip Yok Olması

"Fast and Furious" star Paul Walker killed in car crash

Arabanın kendiğinden patlamış olması zaten filmleri aratmayacak bir teori.

 Bir senariste kaza hikayesi yaz deseniz size tamamen böyle bir sahne çıkarır gibi duruyor. Çelik konstrüksiyon bir araç ve tuz buz olmuş görüntüsü.

5. Koca Araba 1 Saat Yanıp Yok Oluyor Ama Tekerlekler Yerinde

5. Koca Araba 1 Saat Yanıp Yok Oluyor Ama Tekerlekler Yerinde

Tekerlerin plastiği uçak karakutusunun yapıldığı maddeden yapılmış herhalde.

Aracın arka tarafı doğal olarak benzin deposunun olduğu yer patlıyor ama arka tekerler sapa sağlam.
6. Amerikalı Bir Vatandaşın Bugün Paul’u Gördüğünü İddia Etmesi
6. Amerikalı Bir Vatandaşın Bugün Paul'u Gördüğünü İddia Etmesi
Evet yanlış duymadınız, bugün bir Amerikalı çıktı ve Paul’u ben gördüm, bu olay tamamen düzmece diye konuyu dile getirdi. Temmuz ayında gösterime girecek film için yapıldığı düşünülen bu komplo teorisi insanların kafalarını büyük ölçüde karıştırıyor.

7. Paul’a Ait Olduğu Söylenen Fake Parçalanmış Yüz Fotoğrafı

7. Paul'a Ait Olduğu Söylenen Fake Parçalanmış Yüz Fotoğrafı

İnternette paylaşılan ve Paul Walker’a ait olduğu söylenen fotoğrafa hepiniz rastlamışsınızdır.

 Fakat yukarıda göreceğiniz gibi, paylaşın fotoğraf başkasına ait. Tamamen fake. Ortada ne bir ceset, ne de net bir görüntü mevcut.

8. Kaza Anına Ait Tatmin Edici Bir Video Kaydının Olmaması

8. Kaza Anına Ait Tatmin Edici Bir Video Kaydının Olmaması

Uzun bir yol, dükkanların bulunduğu bir yol, güvenlik nedeniyle her yere MOBESE yerleştiren Amerika hükümeti. Ama bu kazada hiçbir kayıt yok. İşte bu şüpheli bir durum. Konu hakkında ise yazılan başka bir teori ise, 1-2 hafta içerisinde bir kaza kaydı organize edilip inançların tazelenecek olması yönünde.

 

 

 

 

Our experience has been that focusing students on goals, rather than segregating them by what those goals are, is what is the best website to buy essays the pathway to success